Забезпечення благоустрою і чистоти на території Рудківської міської ради

Дата: 19.07.2018 14:22

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ РУДКІВЩИНИ!

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послух. У м.Рудки, с.Підгайчики – це Рудківське ВУЖКГ. В селах ОТГ (Погірцівського, Чайковицького, Сусолівського старостинського округів) – КП СРР «Виробничо- транспортна компанія». До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки). Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги. Рішенням сесії Рудківської міської ради №429 від 26.06.18р. доповнено Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території Рудківської міської ради: Розділ ІV. Організація санітарної очистки та правила санутримання в п.4.3. після другого абзацу додати: «У разі відсутності у громадян договорів на вивезення відходів, відмови від укладення договору, відповідальним особам складати протокол про адміністративне правопорушення та подавати на розгляд адмінкомісії міської ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн); громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.), т.я. відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи» (ч.2 ст.35-1), «Про житлово-комунальні послуги» (п.1 ч.3 ст.20), «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил благоустрою забезпечення чистоти і порядку на території Рудківської міської ради», тягне за собою адміністративну відповідальність. Забороняється самовільне вивезення твердих побутових відходів фізичними та юридичними особами для захоронення на міському сміттєзвалищі. Водночас, відповідно до п. 19.7. Типового договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого Постанову Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» Споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів сім'ї на підставі письмової заяви і документа, що підтверджує його відсутність - довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби чи відбування покарання.