Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

Корисне

Як розраховується земельний податок

Хто має платити земельний податок? Як розраховується земельний податок? Хто має право на пільги щодо сплати земельного податку? Як сплатити податок?

Як розраховується орендна плата за землю

Хто має платити орендну плату за землю? Як розраховується розмір орендної плати за землю? Як сплатити податок

Як отримати витяг про нормативно грошову оцінку землі

Що таке нормативна грошова оцінка (НГО) земельних ділянок? Як отримати витяг НГО?

Як отримати кадастровий номер

Що таке кадастровий номер? Для чого потрібен кадастровий номер? Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці?

Як отримати земельну ділянку за пільгами учасника АТО

Хто має право на отримання земельної ділянки? Де і скільки землі може отримати учасник АТО? Процедура виділення землі у м. Рудки. Скільки часу займає процедура виділення землі?

ЩО ТАКЕ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

Це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів.                                                                      

 

ХТО Є ПЛАТНИКАМИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Власники земельних ділянок — це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до законодавства набули право власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності.

Землекористувачі — юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

 

ЩО Є ОБ'ЄКТОМ ОПОДАТКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИМ ПОДАТКОМ

До об’єктів оподаткування належать земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що знаходяться у власності.

 

БАЗОЮ ОПОДАТКУВАННЯ Є:

 • нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації — для земель, нормативна грошова оцінка яких проведена;
 • площа земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена.

 

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період).

 

ВАЖЛИВО!

Обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку виникає з моменту реєстрації права на земельну ділянку, при цьому використання земельних ділянок без належного оформлення права власності чи користування на них є порушенням Закону.

 

СТАВКИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки:

для земель загального користування — не більше 1 % від їх нормативної грошової оцінки;

для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3 % та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки;

а для лісових земель — не більше 0,1 % від їх нормативної грошової оцінки.

За земельні ділянки, що знаходяться в постійному користуванні суб'єктів господарювання (окрім державної і комунальної форми власності), — в розмірі не більше 12 % від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, нормативна грошова оцінка яких не проводилася, встановлюється у розмірі:

не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3 % та не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці  площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

для лісових земель — не більше 0,1 % від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

ПІЛЬГИ ПО СПЛАТІ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Від сплати земельного податку звільняються:

 • особи з інвалідністю І і ІІ групи;
 • особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 • пенсіонери (за віком);
 • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи, визнані законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи..

 

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

 • для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш ніж 2 га;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш ніж 0,25 га, в селищах — не більш ніж 0,15 га, в містах — не більш ніж 0,10 га;
 • для індивідуального дачного будівництва — не більш ніж 0,10 га;
 • для будівництва індивідуальних гаражів — не більш ніж 0,01 га;
 • для ведення садівництва — не більш ніж 0,12 га.

 

ВАЖЛИВО!

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Якщо фізична особа станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, то до 1 травня поточного року повинна подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду (календарний рік), у якому подано таку заяву.

Якщо право на пільгу у фізичної особи виникає протягом календарного року, та/або фізична особа набуває право власності на земельну ділянку/ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

 

 

ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ НАРАХУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ

Нарахування земельного податку здійснюється податковими органами (за місцем знаходження земельної ділянки) індивідуально для кожної фізичної особи на підставі даних Державного земельного кадастру.

Контролюючі органи обчислюють суми земельного податку та надсилають (вручають) платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.

Фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

ВАЖЛИВО!

Якщо платник податку виявив розбіжності у відомостях про земельну ділянку, що були надані контролюючими органами, йому необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

 

НОРМАТИВНА БАЗА:

 • Податковий кодекс України;
 • Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних