Громадський бюджет

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста чи села та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини бюджету громади за допомогою прямого волевиявлення жителів. Мешканці самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів бюджету.

Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити населені пункти громади кращими. Це унікальна можливість громадян самостійно визначити на що саме варто спрямувати бюджетні кошти. Адже у цьому випадку рішення приймає кожен бажаючий (незалежно від віку, статі, професії), а не депутати міської ради, виконавчий комітет чи керівники міста. Кожен може реалізувати те, що на його думку необхідно. Головне, щоб  вашу ідею підтримала громада та мешканці , проголосувавши за ваш проєкт.

Детальна інформація про те, хто може бути автором проєкту, порядок подання проєктів, їх розгляду та інше, за посиланням: Положення про громадський бюджет Рудківської ОТГ

ІТ платформа громадського бюджету Рудківської ОТГ: https://e-dem.ua/4624210400

Маєте соціально-важливі ідеї? Місцева влада готова їх реалізувати! Збирайте однодумців, створюйте власні проекти. Новий дитячий майданчик, простір для відпочинку молоді, квітучий сквер чи велопарковка? Вирішувати саме Вам!

Мотиваційне відео про громадський проект