A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

1 листопада рудківчани відзначили 102-гу річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Дата: 02.11.2020 10:00
Кількість переглядів: 378

1 листопада рудківчани відзначили 102-гу річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та разом зі священниками УГКЦ - о. Володимиром та ПЦУ - о. Ярославом вшанували пам'ять Українських січових стрільців і вояків Української Галицької Армії з молитвою та виконанням пісні "Ой у лузі червона калина" на могилі січовим стрільцям.

 

 

 

 

Історична довідка.

1 листопада 1918 року було проголошено Західно-Українську Народну Республіку (ЗУНР).

 Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР) - держава, створена в листопаді 1918 року на частині українських земель, що входили до Австро-Угорської імперії. Після розпаду в жовтні 1918 року Австро-Угорської імперії на кілька незалежних держав, патріотичні сили Західної України вдалися до ряду заходів зі створення власної держави. Зокрема, в період із вересня 1918 року у Львові було створено: Український Генеральний Військовий Комісаріат, голова - сотник Легіону Українських Січових Стрільців Дмитро Вітовський, Українську Народну Раду - політичний представницький орган українського народу в Австро-Угорській імперії.

19 жовтня 1918 року було проголошено Українську державу на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття. Президентом Української Народної Ради було обрано Євгена Петрушевича. УНРада, мотивуючи свої наміри правом українського народу на власну державу, звернулася до австрійського уряду з питання про передачу їй усієї повноти влади в Галичині та Буковині, на що отримала категоричну відмову. Тоді було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом. У ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини, які очолював сотник Дмитро Вітовський, зайняли всі найважливіші урядові установи в місті. Таким чином, було створено Західно-Українську Народну Республіку, до складу якої увійшли українські етнічні землі - Галичина, Буковина та Закарпаття. У той час Польща, не бажаючи втратити Галичину розпочала військові дії, внаслідок яких уряд ЗУНР переїжджав до Тернополя, Станіславова (тепер Івано-Франківськ), а також перебував у екзилі в Кам'янці-Подільському.

Важливим здобутком діяльності ЗУНР було урочисте проголошення 22 січня 1919 року в Києві Акту про Злуку ЗУНР і УНР (Наддніпрянська Україна) в єдину соборну Українську Народну Республіку. Екзильний уряд ЗУНР припинив існування 15 березня 1923 року. Утворення ЗУНР є яскравим прикладом єдності, який є такий необхідний для нашої країни сьогодні. Ця дата в історії України є знаковою, і річницю створення ЗУНР вшановують на усій території Львівщини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень