Уряд удосконалив порядок використання коштів з держбюджету.

Дата: 22.01.2021 17:38

На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», якою визначено механізм використання коштів із держбюджету за програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Це дозволить врегулювати проблемні питання першочергового забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю, які не отримали такі послуги в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини; збільшити питому вагу витрат на надання реабілітаційних послуг для однієї дитини; включити у граничну вартість реабілітаційних послуг вартість перевезення дитини з інвалідністю; спростити адміністративні процедури та прискорити процес надання реабілітаційних послуг.

Нагадаємо, що Урядом прийнято Закон України про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд.

Відтак, за словами директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталії Кузяк,  уже з 1-го січня 2021-го року підвищено розмір надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю:

• особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
  • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд – 3538,00 грн;
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 1769,00 грн та 2741,95 грн;
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 1769,00 грн та 2388,15 грн;
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 1769,00 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд – 4119,80 грн;
  • на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2198,80 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
  • на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2435,80 грн;
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою – 1857,45 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, до 6 років з надбавкою на догляд – 4738,95 грн;
  • на дітей з інвалідністю, пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2817,95 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 5499,95 грн;
  • на дітей з інвалідністю, захворювання пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років надбавкою на догляд – 3054,95 грн.

У Львівській області усі збільшені розміри державних допомог будуть виплачені в ІІ-му періоді січня місяця 2021 року.