Розпочала роботу комісія з питань відшкодування частини вартості обладнання та систем, що використовують відновлювані джерела енергії

Дата: 25.03.2021 16:49

Сьогодні, 25 березня, відбулось перше засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, систем та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них, що використовує відновлювані джерела енергії, та які придбані й установлені фізичними особами за власні кошти.

Комісія створена розпорядженням голови облдержадміністрації від 10 березня 2021 №150/0/5-21, в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» (далі – Програма).

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

Львівщина є однією з небагатьох областей України, де здійснюється підтримка жителів, які використовують відновлювані джерела енергії.

На засіданні розглянули 5 заявок від жителів Львівщини, які було задоволено. Загальна сума відшкодування складає 109,680 тис грн. Цей фінансовий ресурс буде незабаром перерахований на поточні рахунки фізичних осіб-учасників.

«Використання відновлюваних джерел енергії може повністю забезпечити жителям області потреби в електричній та тепловій енергії. Підтримка в межах Програми жителів області є хорошим механізмом стимулювання та заохочення до використання відновлюваних джерел енергії. Відновлювана енергія – це не тільки енергонезалежність і економія сімейного бюджету, це також пом’якшення змін клімату, що є не менш важливим», – зазначив голова комісії, начальник управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Андрій Якубовський.

Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові насоси ґрунтового та повітряного типу, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись підтримкою в межах зазначеної Програми.

На сьогодні понад 1200 власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 27,4 МВт, для вироблення електроенергії, яку використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. Також багато жителів області використовують теплові помпи та геліоколектори для нагрівання води і теплопостачання.

Нагадаємо, що для жителів області передбачена фінансова підтримка шляхом:

- відшкодування 10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 кВт до 30 кВт включно), придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 20% вартості автономних (у т. ч. із системами акумулювання енергії) та мережевих (потужністю до 10 кВт включно) сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості теплових насосів ґрунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 20% вартості геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти.