Мешканці області отримали відшкодування за встановлення відновлюваних джерел енергії

Дата: 22.04.2021 12:37

В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» першим 5 учасникам програми відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 109,680 тис гривень.

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

На сьогодні 1279 власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 28,74 МВт, для вироблення електроенергії, яку використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.

Також багато жителів області використовують теплові помпи та геліоколектори для нагрівання води і теплопостачання.

«Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові насоси ґрунтового та повітряного типу, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, стати учасником програми», - зазначають у департаменті.

Нагадаємо, що для мешканців області з обласного бюджету передбачена фінансова підтримка шляхом:

- відшкодування 10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 кВт до 30 кВт включно), придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 20% вартості автономних (у т. ч. із системами акумулювання енергії) та мережевих (потужністю до 10 кВт включно) сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості теплових насосів ґрунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти;

- відшкодування 20% вартості геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти.