У неділю на Маківці вшанують полеглих у боротьбі за волю України

Дата: 13.05.2021 10:59

У неділю, 16 травня, Львівщина відзначатиме 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка.

Заходи відбудуться на горі Маківка біля Меморіалу Українських січових стрільців.

Так, присутні покладуть квіти та запалять лампадки до Меморіалу, священники проведуть чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва.

Також заплановане громадське віче, виконання стрілецьких пісень, історичний екскурс, театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

Початок заходу о 13:00 год.

«106 років тому, героїчною перемогою завершились кількаденні протистояння за гору Маківку. Боі? за цю карпатську вершину залишаються наи?більш відомими й славетними в історіі? Легіону Украі?нських січових стрільців, якии? став символом відновлення наших віи?ськових традиціи?. 16 травня о 13:00 год запрошую усіх охочих долучитися до урочистостеи? на горі Маківці та віддати шану полеглим у боротьбі за волю Украі?ни», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Довідка:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.