Верховна Рада перейменувала державне свято Дня захисника України

Дата: 15.07.2021 09:34

Верховна Рада перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України. Відповідний законопроєкт за номером №2325 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» підтримали 317 народних депутатів.

Закон перейменовує державне свято День захисника України, який відзначається 14 жовтня, на День захисників і захисниць України. Відповідні правки внесли до Кодексу законів про працю.

У пояснювальній записці зазначили, що прийняття закону сприятиме гендерно збалансованого висвітлення ролі військовослужбовців обох статей на військову службу і вшанування жінок і чоловіків – захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу на рівні державного свята.

В Україні свято відзначається щорічно 14 жовтня. День захисника був заснований Указом Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року.