A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

Про міфи вакцинації: Наталя Іванченко в ефірі спецпроєкту «Червона зона»

Дата: 04.11.2021 13:00
Кількість переглядів: 320

Керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко спростовувала міфи щодо вакцинації, які сьогодні поширюються у суспільстві. Про це говорили у ефірі спецпроєкту львівських медіа «Червона зона».

Як вона зазначила жодна з вакцин, які використовуються сьогодні, не є живою. Відтак, вакцинована людина внаслідок вакцинації в жодному разі не може виділяти вірус та заражати ним навколишніх. Проте, медик наголошує, сам факт вакцинації не звільняє вакцинованого від необхідності дотримуватися карантинних норм. Адже захист від вірусу формується у людини після 14 днів після проведеної вакцинації.

«Проте, якщо людина стоїть в черзі на вакцинацію, нехтує при цьому соціальною дистанцією, маскою, їй може трапитись та людина, яка вже є інфікована та виділяє вірус і про це не знає. Таким чином, людина може заразитись і через певний час сама стати інфікованою та заражати оточуючих. Нам потрібно хоча б 14 днів після вакцинації, щоб сформувався надійний захист», - розповіла Наталія Іванченко. Вона також зазначила, що вакциновані можуть виділяти вірус і інфікувати навколишніх, проте такі люди хворіють в значно легшій формі. Порушили і питання можливої алергії на вакцини.

«До жодної з існуючих вакцин алергопроби не проводяться. Є інструкції до кожної вакцини, відтак, якщо людина має алергію на якийсь компонент, який вказаний в інструкції, її вакцинувати цієї вакциною не будуть. Вакцинація відбувається двічі. Відтак, якщо алергічна реакція трапилась після введення першої дози, то другу дозу тією самою вакциною вакцинувати не будуть», - зазначила Наталія Іванченко.

Спростували міфи і про небезпеку вакцинації для людей з хронічними захворюваннями. Розглянули питання вакцинації хворих на онкологію.

«Цих людей потрібно вакцинувати в першу чергу, оскільки для них зустріч з коронавірусом часто буває остання в житті. Проте люди, які мають онкологію як правило лікуються, для когось це оперативне втручання, хіміотерапія чи імунотерапія. Поки людина проходить курс лікування її імунна система в принципі не може відповісти виробленням антитіл. Це є відносний протипоказ, тобто можна, але пізніше», - зазначила Наталя Іванченко.

Медик наголосила, що вакцинація не впливає і не повинна впливати на якість життя людини, як у процесі підготовки, так і після проведеної процедури. Людина може робити звичні для неї речі, не обмежувати свій спосіб життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень