ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ В

Дата: 15.11.2021 13:52

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Гепатит B і C - 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту - є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Близько 325 мільйонів людей у ??світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B.

ЯК ПРЕДАЄТЬСЯ ГЕПАТИТ В

Гепатит В може передаватись:

• при народженні від матері до дитини;

• через незахищені статеві контакти;

• через маніпуляції, пов'язані з контактом з кров'ю (татуювання, пірсинг тощо);

• через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.

Гепатит В є небезпечним і для працівників охорони здоров'я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими вірусним гепатитом В.

Вірус гепатиту В не передається через столові прибори, при годуванні груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, ви не можете заразитись гепатитом В у басейні чи у інших подібних місцях.

Як запобігти інфікування

Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування гепатитом В - це вакцинація. Згідно з Національним календарем щеплень, першу дозу вакцини проти гепатиту В дитина має отримати упродовж першої доби життя, другу - у 3 місяці, третю - у 6 місяців.

Передачі вірусу гепатиту В можна запобігти, дотримуючись простих правил:

• Уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей

• Уникайте непотрібних ін’єкцій: вибирайте пероральні ліки замість ін'єкцій там, де це можливо

• Уникайте випадкових інтимних контактів, завжди використовуйте контрацептиви

• Ніколи не діліться персональними бритвами чи зубними щітками, манікюрними ножицями та іншими засобами індивідуального користування

• Використовуйте тільки стерилізовані інструменти для тату та пірсингу

Вагітним жінкам, в яких діагностовано гепатит В, потрібно порадитися зі своїм лікарем про те, як запобігти передачі гепатиту вашій дитині