Обов’язок застосування РРО/ПРРО та ведення товарних запасів у ФОП

Дата: 30.12.2021 14:55

Самбірська ДПІ нагадує, що фізичні особи-підприємці, у тому числі платники єдиного податку ІІ-ІV групи, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій» у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР. Крім того, на них поширюється вимога щодо обов’язкового ведення обліку товарних запасів. Звертаємо увагу, що вимоги наказу Міністерства фінансів України від 03 вересня 2021 року №496 (далі - Порядок № 496), поширюються на платників податків, фізичних осіб-підприємців, які:

здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування;

є платниками  ІІІ групи єдиного податку та зареєстровані платниками ПДВ;

Серед платників єдиного податку ІІ-ІV групи Порядок № 496 (обов’язок вести облік товарних запасів) поширює свою дію також на тих, які здійснюють:

реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Платники єдиного податку І групи не зобов’язані реєструвати та застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів, чи інший додатковий облік.