Делегація Львівської області відвідала Словаччину.

Дата: 22.01.2022 18:09

20-22 січня делегація Львівської області відвідала Словаччину, район Сніна, що у Прешівському краї. В склад Львівської делегації ввійшли: Христина Замула - голова Львівської РДА, Юрій Кміть - радник голови Львівської ОДА Максима Козицького з питань транскордонної співпраці, Олександр Зозуля - голова Перемишлянської ОТГ, Іван Лозинський - голова Рудківської ОТГ, Петро Куляс - голова Добромильської ОТГ та Роман Батючок - директор нацпарку «Королівські Бескиди »(Ст.Самбір). В рамках договору партнерства та співпраці між Прешівським Краєм та Львівською областю українська делегація ознайомилася із адміністративною системою управління в Словаччині, досвідом залучення програм міжнародної технічної допомоги та фінансування проектів із європейських фондів в рамках транскордонної співпраці. Гостей із України привітно зустрічали в адміністрації Снінського району Евальд Штофік, міський голова Сніни - Данієла Галандова, директор Національного парку «Полоніни» Мирослав Бураль та депутат ради Прешівського краю Душан Гачко. Українська делегація зробила презентацію Львівської області, обговорили можливості співпраці та партнерства між самоврядними громадами України та Словаччини. В рамках двохденної поїздки Львівська делегація відвідала центр клієнтських процедур в адміністрації, зал урочистих подій та сучасного мистецтва міської ради, оглянули промислову зону Сніни, познайомилися із роботою національного парку, професійної школи/ училища, типової малої місцевої ради- старостатство Улича що на кордоні із Україною. В школі, у якій є напрямок «охорона фізичних осіб та організацій» навчаються та отримають стипендію 11 студентів із України. Сторони також обговорили можливості співпраці в нових європейських програмах Україна - Польща – Словаччина, можливості економічної співпраці та залучення інвестицій, підписання партнерських угод між громадами Прешівського краю та Львівської області.