A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

В області презентували інноваційні проєкти Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку

Дата: 04.02.2022 12:59
Кількість переглядів: 376

У межах Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області реалізують майже десяток інноваційних проектів. Частину з них вже презентували громадськості.

Так, 3 із 8-ми інноваційних проєктів в межах програми реалізували на базі Наукового парку НУ «Львівська політехніка». Загальна вартість проектів - 3,88 млн грн, в тому числі 1,56 млн вдалось залучити від бізнесу та науки. Зокрема, реалізація інноваційних проектів стала можливою завдяки підтримці бізнес -партнерів: стартапів Hydroxy Power, H6 Tech та ініціативі учасників АТО.

Це такі проекти:

- Виробництво триколісних електросамокатів підвищеного рівня безпеки та маневреності для пересування людей з обмеженими можливостями в міських та сільських умовах на малі та середні відстані.

- Розроблення електролізера з твердополімерним електролітом, який може бути основою для використання в апаратах підтримки дихання хворих. Споживання отриманої за допомогою електролізера водневої води також дасть змогу людині краще засвоювати мінерали й вітаміни, їжу та інші природні речовини.

- Розроблення системи водневого очищення автомобільних двигунів внутрішнього згоряння - інноваційна технологія, яка спрямована на очищення двигунів автотранспорту воднем для зменшення витрат палива, збільшення потужності двигуна та зниження рівня негативних викидів в атмосферу.

Програма інноваційного розвитку реалізується на засадах європейського підходу смарт-спеціалізації, зазначив заступник директора департаменту економічної політики ЛОДА Вадим Табакера.

Важливою передумовою для реалізації інноваційних проектів на Львівщині є розвинута інноваційна екосистема: потужні заклади вищої освіти, інноваційний парк, кластери, стартапи, інституції підтримки бізнесу.

«Програма є пілотною, і менше ніж за рік існування вже демонструє практичні результати. Та найбільше досягнення - це налагодження платформи співпраці влади, науки та бізнесу, що втілилось в реалізації інноваційних проєктів з екологічною та соціальною орієнтацією» - підсумував перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень