118 проєктних заявок подали громади області на Конкурс проєктів регіонального розвитку

Дата: 23.02.2022 12:00

Цього року для участі в обласному Конкурсі проєктів регіонального розвитку громади області подали 118 проєктних заявок. В межах програми одна громада самостійно могла подавати не більше двох проєктів.

Про це розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Найактивнішими цьогоріч були Львівський, Стрийський та Самбірський райони. Так, у територіальному розрізі поданих проєктів:

- Львівський район (44 проєктів на суму 95,8 млн грн з обласного бюджету);

- Дрогобицький район (9 проєктів на суму 20,4 млн грн з обласного бюджету);

- Золочівський район (8 проєктів на 18 млн грн з обласного бюджету);

- Самбірський район (16 проєктів на суму 31,7 млн грн з обласного бюджету);

- Стрийський район (20 проєктів на суму 37 млн грн з обласного бюджету);

- Червоноградський район (12 проєктів на суму 26,5 млн грн з обласного бюджету);

- Яворівський район (9 проєктів на суму 17 млн грн з обласного бюджету).

В конкурсі самостійно й у міжмуніципальному партнерстві взяли участь 66 територіальних громад (62 у 2021).

Натомість, є низка громад, які вже другий рік поспіль не подали жодного заявки.  Це - Заболотцівська, Підкамінська, Поморянська, Хирівська.

«Наголошу, що цього року ми свідомо зменшили нижній рівень співфінансування з 50 до 30%, щоб усі, в тому числі менш спроможні, громади мали можливість взяти участь у конкурсі», - наголосив Максим Козицький.

Відтак, найбільше проєктів громади планують реалізувати у сфері ЖКГ, освіти та медицини. Подані проєкти в розрізі пріоритетних напрямів:

- ЖКГ – 38 проєктів (2021 – 25)

- Освіта – 25 (новий)

- Медицина – 24 (2021 – 20)

- Економіка та туризм – 7 (новий)

- Безпека – 3 (2021 – 5)

- Інше – 21 (2021 – 23).

Загальна сума поданих проєктів складає 477,2 млн грн, з них: з обласного бюджету на суму 246,3 млн грн, місцевих бюджетів – 224,2 млн грн, інших джерел – 6,7 млн грн.

Також додамо, що в межах Конкурсу реалізується напрямок, де кілька громад могли подати спільний проєкт. Цього року таких проєктів 8. Тут планують ремонтні роботи освітніх просторів, медичних закладів, роботи з благоустрою тощо.