«Ангели світла»: у Львові вшанували пам’ять дітей, які загинули через розпочату росією війну в Україні

Дата: 04.06.2022 14:00

У центрі Львова, на проспекті Свободи, відбулась акція «Ангели світла», присвячена до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.

Учасниками дійства стали десятки вихованців дитячих притулків з Донецької, Луганської та Харківської областей, які евакуювались на Львівщину. Разом з вихователями зараз вони проживають в одному з притулків Львова.

«Сьогодні ми схиляємо голови перед нашими світлими ангелами, нашими дітьми. Бувало, що ховаючись від обстрілів, ми тривалий час перебували у підвалах і чекали на допомогу. Дякувати Богу і всім небайдужим людям, зараз ми у безпеці», - розповіла вихователька дітей з Луганщини Ірина.

«Ангели світла» - це інсталяція ангела, на яку під час заходу діти пов’язували білі стрічки, як символ душі маленьких українців, які загинули від рук загарбника. Статую ангела виготовили діти зі Стрийського вищого художнього професійного училища.

«Найперше про що я подумала на початку війни: мені треба врятувати свою дитину попри усе. Адже, якщо ми не врятуємо сьогодні цвіт нашої нації, то не зможемо жити далі», - поділилась враженнями Ірина, яка разом з донькою евакуювалась з Ірпеня.

Наприкінці заходу відбувся виступ брас-хору Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

Нагадаємо, що упродовж насильницької війни, яку розпочала росія, загинула вже 261 дитини, ще 465 – отримали поранення.