Оголошення!

Дата: 05.08.2022 13:15

Державна екологічна інспекція України  проводить інформування населення про небезпеку від спалювання  сухої рослинності та її залишків, про недопущення спалювання сухої рослинності  на сільськогосподарських угіддях, дотримання вимог пожежної безпеки в лісах, недопущення спалювання твердих побутових та інших відходів, а також про передбачену законодавством України відповідальність за вчинення порушень.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»  внесено  зміни до статтей 77 та 77-1 Кодексу України про  адміністративні правопорушення, зокрема, збільшено розміри штрафів:

• За самовільне випалювання рослинності або її залишків розмір штрафу становить  3060-21420 грн.
  • За самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах заповідників  6120-30600 грн.
  • За порушення вимог пожежної безпеки в лісах 1530-15300 грн.

Під час воєнного стану підпали становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових  завдань  рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Такі дії  розцінюють як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.