У Львівській ОВА провели нараду з питання легалізації виплати зарплати та зайнятості населення

Дата: 31.03.2023 09:35

Виплата Зарплати Нарада 6

Розглянули актуальний стан питання, за підсумками - активізують роботу районних груп, які працюють у цьому напрямі.

30 березня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика відбулась нарада щодо дотримання суб’єктами господарювання соціальних стандартів в частині виплати заробітної плати та зайнятості населення.

У ній взяли участь керівники структурних підрозділів Львівської ОВА, представники територіальних органів виконавчої влади та голови районних військових адміністрацій.

Андрій Годик наголосив, що питання дотримання законодавства про працю, легалізація трудових відносин є пріоритетними.

Легальні трудові відносини – це отримання легальних доходів, повнота і своєчасність сплати єдиного внеску, гарантії реалізації прав найманих працівників на загальнообов’язкове соціальне страхування, а також забезпечення надходження до місцевих бюджетів. Відтак, нелегальні трудові відносини позбавляють працівників права на пенсійне забезпечення та соціальний захист.

Про дотримання суб’єктами господарювання соціальних стандартів в частині виплати заробітної плати та зайнятості населення доповів начальник Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Флис та заступник начальника Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрій Вакула.

Про ситуацію із заборгованістю з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях Львівської області поінформувала начальник Головного управління статистки у Львівській області Світлана Зимовіна.

За підсумками наради головам районних військових адміністрацій доручили активізувати роботу районних робочих груп (комісій) з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та районних робочих груп (комісій) з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також забезпечити комплекс заходів щодо виявлення суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність без необхідних дозвільних документів.

Також, в області посилять інформаційно-роз’яснювальну роботу з цього питання.