A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

Як працюючим пенсіонерам отримувати пенсію: роз’яснення

Дата: 05.04.2023 11:31
Кількість переглядів: 66

Гроші Пенсія

 

 

 

 

 

 

 

Виплату таких пенсій здійснюватимуть починаючи з червня поточного року, з доплатою за квітень та травень.

Порядок проведення перерахунку пенсій з 1 квітня особам, які продовжують працювати, встановили частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Нагадаємо, що починаючи з квітня 2018 року органи Пенсійного фонду здійснюють такий перерахунок автоматично, без звернення пенсіонерів. 

Цьогоріч пенсії перерахують особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і станом на 1 березня 2023 року набули 24 місяці страхового стажу. 

Право на перерахунок визначає, зокрема, і страховий стаж, набутий у січні – лютому 2023 року.

Слід зазначити, що перерахунок пенсійних виплат здійснюють за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів про сплату єдиного внеску. З урахуванням того, що страхувальники подають звіти за І квартал 2023 року до Реєстру протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу, тобто по 10 травня – автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам проводитиметься після надходження звітів страхувальників за І квартал, без додаткового звернення пенсіонерів.

Виплату перерахованих пенсій здійснюватимуть починаючи з червня поточного року, з доплатою за квітень та травень.

Зверніть увагу! Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення працюючого пенсіонера затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1. 

Такий перерахунок проводиться з урахуванням набутого після призначення/попереднього перерахунку пенсії страхового стажу. Якщо пенсіонер набув не менше 24 місяці страхового стажу, та це доцільно, враховується і заробіток.

Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має, та який заробіток одержував в період роботи.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень