На Львівщині діє програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі: як отримати пільговий кредит

Дата: 26.06.2023 14:03

Державна програма «Власний дім»

В обласному бюджеті для надання таких позик цьогоріч передбачили 1 мільйон гривень.

«Власний дім» – це державна програма, що діє з 2000 року і передбачає надання сільським жителям пільгових довгострокових кредитів для будівництва, добудови, реконструкції або купівлі житла в селі.

«За перше півріччя 2023 року програмою скористалися три сільські забудовники на суму у 450 тисяч гривень. Це майже половина із передбачених у бюджеті коштів, а охочих багато. Тому будемо розглядати питання щодо збільшення фінансування», – коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

Взяти участь у програмі можуть ті, хто проживає і здійснює будівництво у сільській місцевості, а також працює у межах району. Кредит надають терміном до 30 років під 3% річних. Сім’ям, що мають трьох чи більше дітей – безвідсотково.

Сума, на яку можна розраховувати, залежить від виду запланованих робіт:

• нове будівництво – до 400 тис. грн;
  • придбання житлового будинку – до 300 тис. грн;
  • добудова, реконструкція ж/б – до 250 тис. грн;
  • влаштування інженерних мереж – 100 тис. грн.

За детальною інформацією слід звернутись в Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за телефонами: 032-225-65-07, 097-480-15-94.

Додамо, що у 2022 році на реалізацію програми виділили 2,5 мільйони гривень: 1,5 - з обласного бюджету та 1 мільйон з державного. Завдяки цій сумі позики отримали 14 сімей в області.