Представники польського Уряду, органів самоврядування, духовенство, консули та представники місцевої влади та організацій на святкуваннні 230 роковин від дня народження Александра Фредро.

Дата: 23.06.2023 10:38

Фото без описуНа зображенні може бути: 9 людей та весілля

21 червня в Рудківській громаді відбулись урочисті заходи з нагоди 230 роковин від дня народження Александра Фредро.

Фото без описуФото без опису     Фото без опису

Святкування розпочалось із читання віршів з творчості Александра Фредро учнями Польського Дому м. Самбора. Настоятель Римо-католицької парафії м. Рудок кс.Юрій Василенко коротко розповів присутнім про історію підземелля і склепів Рудківського костелу де похований А.Фредро.

Урочисту Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.

На зображенні може бути: 6 людей На зображенні може бути: 5 людей

Присутніми гостями свята були представники польського Уряду: консул Еліза Дзвонкєвіч, депутат Пьотр Бабінец, Анджей Панів представник міністра Марека Кухцінського, представник депутата Європарламенту Наталя Атамась, маршалек Підкарпатського воєводства Пьотр Пільх, заступник воєводи Підкарпатського воєводства Радослав Вятр, депутат Тереза Памула, директор музею Орсетті в Ярославі Конрад Савінський, вуйт гміни Фредрополь Маріуш Снєжек, вуйт гміни Буковсько Марек Баньковські та представники цих гмін.

Міський голова Іван Лозинський звернувся до представників уряду Польщі із словами привітання, вдячності за підтримку українського народу та вшанування пам’яті свого відомого земляка-драматурга Александра Фредро, а також вручив подяку кс. Юрію Василенко за багаторічну працю, внесок у збереження культури та виховання молоді Рудківської громади.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису     Фото без опису

Запрошені гості зазначили, що у Польщі 2023 рік визнано роком Фредра та подякували за організацію урочистих заходів з нагоди свята представникам римо-католицької парафії м. Рудок.

На завершення гості громади відвідали родинний маєток Графа Фредро у с. Вишня (Бенькова Вишня), а міський голова висловив сподівання, що співпраця із польськими партнерами у майбутньому допоможе здійснити реконструкцію родинного маєтку Фредрів.