У Львівському ТЦК та СП нагадують як отримати статус ветерана військової служби

Дата: 25.09.2023 17:33

Як Отримати Статус

Там зазначили які саме документи необхідно подати та які пільги можливо отримати.

Про це повідомили у службі звʼязків з громадськістю Львівського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки.

Ветеранами військової служби можуть бути визнані такі громадяни України:
- які бездоганно прослужили на військовій службі 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому обчисленні;
- особи з інвалідністю I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби;
- особи з інвалідністю I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби, які мають вислугу військової служби 20 років і більше.

Ветеранам військової служби надаються такі пільги:
- безоплатне користування закладами охорони здоров'я Міністерства оборони України;
- першочергове безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів;
- переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у санаторіях з пільговою оплатою вартості путівок ветеранів та членів їх сімей;
- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом та плати за комунальні послуги;
- першочергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
- безоплатний проїзд у межах України один раз на рік залізничним транспортом або автомобільним транспортом міжміського сполучення для лікування та відпочинку у санаторіях та будинках відпочинку;
- безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості.

Для оформлення посвідчення ветерану військової служби необхідно звернутися до районного територіального центру комплектування за місцем реєстрації ветерана та надати в центр такі документи:
- заяву на отримання посвідчення ветерана військової служби;
- копію паспорту або ID-картки;
- копію ідентифікаційного коду;
- витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
- дві фотографії;
- копії наказів про звільнення з військової служби;
- довідку МСЕК про отримання інвалідності I чи II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.