Самбірщина позбулася усіх комуністичних пам’яток

Дата: 16.11.2023 16:09

Робоча група з питань декомунізації

Робоча Група З Питань Декомунізації 1

Це вже третій район на Львівщині, який повністю декомунізувався.

У Львівській ОВА відбулось засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухали представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.

Як зазначили під час засідання, сьогодні на Самбірщині демонтували останній об’єкт радянської пропаганди ворога. Загалом їх тут налічувалось 41. Відтак, Самбірський район став третім, після Золочівського та Яворівського, які повністю декомунізувались.

Також сьогодні демонтували останній об’єкт у Львівській громаді.

«Дякую району та громаді, які повністю завершили демонтаж пам’яток тоталітарного минулого у встановлені терміни. Нагадую, що процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

В межах засідання заслухали представників Львівського, Дрогобицького, Червоноградського та Стрийського районів.

«У черговий раз представники Лопатинської громади проігнорували засідання робочої групи. В них на території наразі є 13 об’єктів, які підлягають декомунізації», – наголосив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун.

У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 28 пам'яток комуністичного режиму у 4 районах.

«Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – нагадав Андрій Годик.