У межах форуму «Психосоціальні послуги» розглянуть питання залежностей, надання підтримки та рішення в громадах

Дата: 29.01.2024 09:29

У межах форуму «Психосоціальні послуги» розглянуть питання залежностей: надання підтримки та рішення в громадах

Нагадаємо, що Форум відбудеться 9 лютого, взяти участь можна за умови попередньої реєстрації.

Блок залежностей на форумі охоплює важливу тему надання психосоціальної підтримки для тих, хто стикається з різними формами залежностей. Головною метою цього блоку є забезпечення допомоги та підтримки для тих, хто шукає шлях до вирішення цієї проблеми та відновлення психосоціального благополуччя.

Особливої уваги заслуговує розуміння проблеми та важливості системної роботи для підтримки людей з залежністю. На ці та інші питання по темі «Залежності: потреби в громадах та варіанти рішень» відповідатимуть запрошені спікери:

• Керівник загальноцерковного реабілітаційного центру «Назарет» СДЄ УКГЦ Віктор Романчук.
  • Голова Комісії Душпастирства Тверезості УГКЦ СДЄ, духівник «Назарету» Василь Білас.
  • Довірена особа Західного регіону України в раді обслуговування Анонімних Алкоголів України Андрій Кабарівський.

Модератором блоку про залежності виступить Орест Сувало – координатор україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», виконавчий директор Інституту психічного здоров’я УКУ.

«Обговоримо важливу тему надання психосоціальної підтримки для тих, хто стикається з проблемами залежностей. Поговоримо про послуги для осіб з залежностями, а також виклики в роботі координаційних центрів, розуміння залежностей та важливість системної роботи та ефективної підтримки», – наголосив експерт.

Головною метою є обговорення потреб та ресурсів допомоги та підтримки в громадах. У цьому блоці обговорять доступні психосоціальні послуги для осіб, які мають проблеми з залежностями, виклики, які виникають у роботі, а також закцентують увагу на підтримці спільноти, прикладом є «Анонімні Алкоголіки» – товариство, яке надає досвід, силу і надію, сприяючи одне одному в подоланні алкогольної залежності.

На форумі «Психосоціальні послуги», окрім проблеми залежностей, розглянуть питання:

• роль сім’ї та освітнього середовища у формуванні безпеки та підтримки;
  • юридичні аспекти супроводу родин військовослужбовців, ветеранів, ВПО.

Цільовою категорією отримувачів психосоціальних послуг є: ветерани, родини військовослужбовців, ВПО та інші вразливі категорії, діти, підлітки, сім’ї, учителі та практичні психологи.

«Мета нашого заходу – об’єднати партнерів-надавачів психосоціальних послуг для висвітлення та обговорення проблем, що виникають під час супроводу сімей та родин військовослужбовців та учасників операцій (ВПО) в громадах. Ми прагнемо поділитися регіональними досягненнями та обговорити пропозиції національного рівня. Для нас надзвичайно важливо відкрито обговорити впровадження змін на всіх рівнях», – наголошує начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Нагадаємо що форум передбачає два рівні: національний рівень, панельні дискусії та презентація рішень.

Подія в фейсбук: https://fb.me/e/eJWMhtEb7

Стратегія та розробка форуму: Галина Бордун та команда КЦ при Львівській ОВА.

Організатор: Координаційний центр підтримки цивільного населення при Львівській ОВА

Подія відбувається в рамках проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні» за співфінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit(GIZ) GmbH.

Також партнерами Форуму є:

• Данська Рада у справах біженців;
  • Мальтійська служба допомоги;
  • Україно-швейцарський проєкт «Психічне здоровʼя для України»;
  • Центр здоров’я та розвитку «Коло сімʼї»;
  • Норвезька рада у справах біженців;
  • Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Якщо залишилися запитання, напишіть організаторам на електронну пошту: medpsysocial.aid@gmail.com.