ВПО та українські мігранти, які повертаються з-за кордону, зможуть отримувати допомогу малозабезпеченим родинам: інформують у Мінсоцполітики

Дата: 29.01.2024 15:37

Мінсоцполітики

Йдеться, зокрема, і про українців, які повертаються з-за кордону, ще не встигли працевлаштуватися в Україні й не мають джерел доходів.

Уряд розширив можливості призначення допомоги малозабезпеченим.

Допомога на 6 місяців може бути призначена :

• родинам, що повернулися в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном;
  • родинам ВПО, які, внаслідок переміщення, не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас українців стимулюватимуть до економічно незалежного і самостійного життя. Якщо в родині, яка отримала допомогу, є працездатні особи, які не працюють, вони мають протягом двох місяців після її призначення або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості.

Допомога малозабезпеченим призначається родинам, чиї сукупні доходи не перевищують рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї:

• для працездатних осіб – 55% прожиткового мінімуму (1665,4 грн),
  • для дітей – 140 % (віком до 6 років – 3 588,2 грн, від 6-18 років — 4 474.40 грн),
  • для осіб, які втратили працездатність – 100% (2 361 грн).