До уваги сільгоспвиробників області: розпочав роботу Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Дата: 31.01.2024 14:48

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Максимальна сума кредиту дорівнює еквіваленту 800 000 доларів США на одного позичальника.

У січні цьогоріч Європейський Союз та Група Світового банку разом з Урядом України започаткували роботу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Він сприятиме розвитку аграрного сектору та спрямований на підтримку малих фермерів, які обробляють земельні ділянки площею до 500 гектарів.

Фонд часткового гарантування кредитів надаватиме гарантії українським банкам у розмірі до 50 % зобов'язань позичальника за інвестиційними кредитами та кредитами на фінансування оборотного капіталу, для підтримки малих фермерів, які володіють сільськогосподарськими угіддями площею до 500 гектарів або користуються ними.

Відібрані позичальники, можуть отримати:

1. кредити на фінансування оборотного капіталу на термін до 3 років;
  2. інвестиційні кредити на термін до 7 років;
  3. кредити для купівлі землі на термін до 10 років.

Доступ до гарантій Фонду та скористатися іншими державними програмами можуть малі фермери, які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.

«Ця ініціатива – важливий крок для малих фермерів України та зокрема для Львівщини. Адже в області здійснюють діяльність близько 600 фермерських господарств із площею до 500 га. У більшості таких господарств відсутня належна застава для залучення кредитів, а Фонд часткового гарантування кредитів дасть можливість малим фермерам розвивати свій бізнес та забезпечить сталість розвитку сільського господарства» - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Також члени групи Світового банку запровадить загальнонаціональну інформаційну кампанію для того, щоб надати малим фермерам необхідні знання про програму, включно з інформацією про процес подання заявок та фінансові продукти банків-учасників Фонду часткового гарантування кредитів.