Львівська ОВА нагадує правила поведінки на воді
За сім місяців цього року на водних об'єктах Львівщини загинули понад 30 осіб.
На території Львівської області багато водних об'єктів, які приваблюють відпочивальників у теплий сезон. Однак разом із задоволенням від такого відпочинку приходять і небезпеки, які не можна ігнорувати. Наголосили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОВА.
Так, за сім місяців цього року на водних об'єктах Львівщини загинула 31 особа.
Це тривожна статистика, яка свідчить про необхідність посиленої уваги до правил безпеки під час перебування біля води.
За словами директора департаменту з Ігоря Туза основна причина таких трагічних випадків – недотримання елементарних правил безпеки.
«Ми завжди наголошуємо на важливості відповідального ставлення до власної безпеки. Вода не пробачає помилок. Кожен повинен розуміти, що безпека на воді – це, в першу чергу, відповідальність, як зі сторони утримувачів водойм так і їх відвідувачів, кожного відпочивальника», – підкреслив він.
Варто зазначити, що більшість випадків трагічних інцидентів трапляється через банальну необережність та нехтування правилами безпеки. Купання в несанкціонованих місцях, пірнання в неперевірених місцях, переоцінка власних сил та можливостей, перебування на воді у стані алкогольного сп'яніння – це лише частина факторів, які призводять до фатальних наслідків.
Основні правила техніки безпеки під час купання:
Купатися тільки у визначених для цього місцях. Відвідування спеціально облаштованих пляжів з рятувальниками значно знижує ризик небезпеки.
Не купатися наодинці. Наявність поруч іншої людини дозволить оперативно надати допомогу у разі необхідності.
Не залишати дітей без нагляду. Діти повинні завжди перебувати під наглядом дорослих.
Утримуватися від купання у стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь значно знижує здатність адекватно оцінювати ситуацію та реагувати на небезпеку.
Уникати переоцінки власних сил. Не варто плисти на великі відстані або перебувати у воді довгий час без перерви.
Дотримуватися правил поведінки на воді. Не штовхати та не тягнути інших під воду, уникати різких рухів та ігор, які можуть призвести до травм.
У разі небезпеки – не панікувати. Намагайтеся зберігати спокій та привернути увагу оточуючих для надання допомоги.
«Вода приносить багато радості та приємних емоцій, але вона вимагає поваги та відповідального ставлення. Дотримуючись цих простих правил, кожен зможе забезпечити собі та своїм близьким безпечний і приємний відпочинок біля води. Бережіть себе та своїх рідних!»,- підсумували в департаменті.