Соціальний супровід:як сім'ї отримати підтримку фахівця?
Хто може допомогти людині або сім’ї здолати складні життєві обставини? Куди звернутися, якщо поруч ні друзів, ні рідних?
Насамперед необхідно проконсультуватися з фахівцями з соціальної роботи. Людина чи родина, якій важко впоратися з труднощами, може звернутися до однієї з установ за місцем проживання:
управління (відділу, сектору) з питань соціального захисту у виконавчому органі сільської, селищної чи міської ради;
центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу);
центру надання соціальних послуг.
Також інформацію про такі можливості можна дізнатися в Центрах життєстійкості у своїх громадах.
«Про сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, ми дізнаємося кількома способами: старости повідомляють, що є така родина, до нас звертається Служба у справах дітей, або інформація може надійти через контакт-центр у Львові, куди можуть звернутися мешканці громади. Щоб з’ясувати ситуацію, ми відвідуємо сім’ю», — розповідає фахівчиня з соціального супроводу Василина.
Якщо під час візиту виявляють, що сім’я дійсно перебуває у складній життєвій ситуації, фахівці одразу починають соціальний супровід. Соціальні працівники аналізують ситуацію, визначають ключові проблеми, пропонують рішення та розповідають про доступні у громаді послуги.
Допомога в оформленні аліментів, психологічна підтримка та налагодження стосунків з дитиною — такий результат соціального супроводу став початком змін у житті 24-річної Людмили з села неподалік Ходорова на Львівщині.
Гортайте картки, щоб дізнатися як одинокій мамі вдалося впоратися з труднощами
Допис підготовлено в рамках проєкту, що реалізується ЮНІСЕФ разом із Львівським центром соціальних послуг і реабілітації “Джерело” за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ “Кращий догляд для кожної дитини".