Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА БЕЗПЕКОВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Дата: 27.03.2026 12:43
Кількість переглядів: 315

Фото без опису

Щороку навесні з настанням тепла значно зростає кількість пожеж на відкритій місцевості, внаслідок спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття. Кожен факт підпалу – це злочин проти природи. Вогняна стихія поглинає все живе на своєму шляху. Внаслідок горіння сухостою в повітря виділяються мікрочастинки диму, до складу якого входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У листі, яке тліє без доступу кисню, виділяється бенз(а)пірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання. Така небезпечна та шкідлива діяльність людства, в народі яких називають «Палій», приносить шкоду не тільки здоров’ю людини але й екології в цілому: це руйнування родючого шару ґрунту та загибель корисних комах, тварин та птахів, що мостяться в очеретах. Пожежна небезпека – це завжди ризик перекидання вогню на житлові будинки, лісові масиви та об’єкти інфраструктури.     

Вдаючись до статистики, слід зазначити, що з почату приходу потепління та сприятливих умов для прибирання присадибних ділянок, прилеглих територій до приватного сектору, на лінію 102 лише в першій декаді березня 2026 року надійшло більше тридцяти звернень про виникнення пожежі на відкритій місцевості на території Самбірського району. Як наглядний приклад: 06.03.2026 року на лінію 102 Самбірського районного відділу поліції надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території одного із сіл Рудківської громади, де внаслідок пожежі літній чоловік отримав термічні опіки різного ступеня верхніх та нижніх кінцівок та був госпіталізований у лікувальний заклад. Поліцією встановлено, що вказаний чоловік займався прибиранням території та здійснював спалювання сухостою. Внаслідок втрати контролю над вогнем намагався самотужки погасити пожежу, внаслідок чого отримав опіки та отруєння продуктами горіння. Це яскравий приклад, де «палій» став жертвою власного необдуманого вчинку. 

На превеликий жаль, Рудківська територіальна громада не є виключенням та серед жителів громади знаходяться «умільці», місцеві жителі які причетні до такого ганебного явища в суспільстві як спалювання сухих залишків рослинності. Це дуже помітно у вечірні час після заходу сонця, в цей час навкруги населених пункті видніється заграва вогню та стовпи диму. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних