З 1 січня 2021 року зросли штрафи за порушення законодавства про працю

Дата: 22.01.2021 17:48

Фото без опису    До уваги керівників підприємств, установ, організацій і фізичних осіб – підприємців!

Інформуємо Вас, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати за місяць становитиме 6000 гривень, а погодинний – 36,11 гривень.

Звертаємо увагу, що за порушення вимог законодавства про працю передбачено відповідальність у вигляді штрафів, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (60000 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

Вчинення зазначених порушень повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (180000 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення;

• порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю,більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, а це 18000 гривень;
  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці– у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а це 12000 гривень;
  • недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України“Про військовий обов’язок і військову службу”“Про альтернативну (невійськову) службу”“Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати (24000 гривень), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження;
  • за недопущення до перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні передбачено фінансову санкцію у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а це 18000 грн, а за недопущення до перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в четвертому абзаці – у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (96000 гривень), встановленої законом на момент виявлення порушення;
  • порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої цієї статті – у розмірі мінімальної заробітної плати (6000 гривень), а при повторному вчиненні порушення протягом року – у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (12000 гривень) за кожне таке порушення.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.