Львівська область продовжує утримувати лідерські позиції серед регіонів України з реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»
Львівська область продовжує утримувати лідерські позиції серед регіонів України з реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Про це інформує Офіс розвитку малого і середнього підприємництва та Фонд розвитку підприємництва.
Станом на 15.03.2021 року за час дії програми у Львівській області видано 874 кредити 10-ма банками учасниками програми (АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Альфа-Банк», АТ «ОТП БАНК») на суму 1 640,133 млн. грн.
У розрізі видів діяльності найбільше по сумах виданих кредитів у Львівській області – оптова та роздрібна торгівля 28%, сільське господарство 26%, переробна промисловість 21%, транспорт 8%, охорона здоров’я 2%. За цілями кредитування у Львівській області переважають кредити на оборотний капітал в рамках антикризового пакету – 45%, наступне іде рефінансування – 36%, зростає кредитування на інвестиційні потреби – 19%.
Загалом по Україні від моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали 11706 кредитів на загальну суму в 29 млрд грн.
З них 13,899 млрд грн були видані в якості рефінансування попередньо отриманих кредитів, 4,507 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі та 10,500 млрд грн у якості антикризових кредитів.
На сьогодні Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 27-ма банками.
Також зазначимо, що 31 березня 2021 року Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам малого та середнього підприємництва. Цими змінами уряд удосконалив програму держпідтримки «Доступні кредити 5-7-9%». Таким чином, більше представників сфери креативних індустрій та туризму зможуть отримати допомогу від держави для розвитку бізнесу, експорту, рефінансування своїх кредитів, що сприятиме збереженню та функціонуванню їхнього бізнесу в період дії карантину.
В Уряді розуміють, що через поширення коронавірусу та запровадження обмежень малий та середній бізнес, зокрема представники креативних індустрій та туризму, стикаються з неможливістю надавати послуги, втрачають ринки збуту через заборону або зменшення платоспроможності споживачів. При цьому їм необхідно утримувати персонал, зберігати основні засоби у робочому стані до відновлення діяльності після карантину. Також необхідно виконувати поточні зобов'язання та постійні витрати.
Тому прийняття цього рішення дозволить відновити активність підприємців, які постраждали від карантинних обмежень.