«Майже три сотні речовин, які виділяються під час куріння, є токсичними»,- медики
31 травня в Україні щорічно відзначають Всесвітній день без тютюну. В Україні цього року він проходить під гаслом «Україна кидає курити».
Про шкоду тютюнопаління сьогодні під час брифінгу розповіла завідувач відділу неінфекційних захворювань Львівського обласного центру громадського здоров'я Уляна Жемелко.
«За даними ВООЗ у світі щороку приблизно 8 млн, а в Україні 85 тисяч осіб, помирає від хвороб, які спричинені тютюнопалінням. При згорянні тютюну утворюється величезна кількість хімічних речовин, 250 з яких є токсичними. Тютюновий дим, на жаль, є шкідливий не тільки для курців, а й для тих, хто їх оточує, особливо для дітей»,- розповіла вона.
Тютюновий дим провокує виникнення хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, алергічних захворювань, сприяє підвищенню ризиків виникнення інфарктів, інсультів, і що найгірше - онкологічних захворювань: раку легень і горла.
Як розповіла медик Україна зробила великий крок у боротьбі зі шкідливими впливом тютюнопаління і сьогодні продовжує цей шлях.
«Так у 2012 році прийнято закон, який заборонив курити в закритих приміщеннях, громадських місцях, на робочих місцях, в закладах громадського харчування. Але, на жаль, цей закон не регулює новітні прилади нагрівання тютюну, електронні сигарети. Тому зараз у Верховній Раді знаходиться законопроект, який має на меті зрівняти всі ці прилади у використанні, зокрема заборонити сигарети та прилади з ароматизаторами, збільшити площу попереджувальних написів на пачках, заборонити кольорові надписи тощо», - зазначила Уляна Жемелко.
Та наголосила: «Хочу нагадати всім, що ми другий рік живемо в пандемії ковід, і пандемія нас заставила цінувати те, що ми ніколи не цінували – можливість дихати, дихати вільно і чистим повітрям. Тому закликаю всіх не нехтувати цією можливістю заради сумнівних задоволень».