Уряд підтримав порядок ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру
2 червня на засіданні Уряду прийнято постанову, якою затверджується Порядок ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру (ДАР).
«Цей Порядок є важливим підґрунтям до введення інформаційного порталу для виробників сільськогосподарської продукції. Питання єдиного порталу для них давно стоїть гостро, адже ДАР це не лише інформаційний портал. Це й спрощена реєстрація, подання заявки на отримання державних дотацій та автоматична перевірка документів та відомостей. А головне — усунення будь-яких корупційних ризиків під час розподілу державних дотацій на підтримку аграріїв», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
Він нагадав про 4,5 млрд гривень, які були виділені для дотацій на цей рік.
«Коли ми говоримо про державну підтримку аграрної галузі, маємо розуміти, що її ефективність залежатиме від справедливого та доцільного розподілу виділених ресурсів. Аналіз цієї ефективності — ще одне питання, яке завдяки ДАР буде вирішено», – додав Роман Лещенко.
Міністр зауважив, що ініціатива зі створення реєстру також підтримана парламентом і передбачена в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
Подача документів, їх обробка, аналіз та надання фінансової допомоги виробникам сільськогосподарської продукції відбуватиметься автоматизовано. Крім того, реєстр буде синхронізовано з іншими інформаційними порталами держави, що розширить його функціонал для користувачів.
«Реєстр повинен забезпечити належний облік аграріїв, а також прозоре адміністрування. Однією із переваг для аграрія після внесення відомостей про себе до реєстру (безпосередньої реєстрації в ДАР) є можливість відстежувати актуальну інформацію про себе в державних реєстрах та кадастрах. Загалом, ДАР дозволить створити надійний канал комунікації між державою чи органом місцевого самоврядування та виробником сільськогосподарської продукції. ДАР – це один із державних реєстрів і вміщує інформацію з інших державних реєстрів держави про сільськогосподарського виробника щодо наявності земель, тварин, інше. Відтак, рекомендуємо кожному аграрному сільськогосподарському виробнику зареєструватись в ДАР», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.