Самбірська ДПІ інформує.
Начальник Самбірської ДПІ Михайло Білий провів зустріч з платниками податків з питань застосування норм Закону України від 15 червня 2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1539-IX).
За його словами, Законом 1539-IX визначено порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, що буде проводитись з 01.09.2021 року до 01.09.2022 року.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування, чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків. Але джерело походження активів вказувати не потрібно.
Наразі розроблені проєкт «Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації» та форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації, ознайомитися з якими можливо на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України за посиланням: https://mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2021-485.
В такій декларації можна вказати валютні цінності (не у готівковій формі), цінні папери, майно (рухоме та нерухоме), частку юридичних осіб тощо.
З вказаних активів потрібно буде сплатити збір в розмірі:
5% – для валютних цінностей в банках України, а також інших активів (на території країни);
9% – для валютних цінностей в іноземних установах, та іноземних активів;
2,5% – для державних облігацій України, що придбали протягом періоду: з 1 вересня 2021 року по 31 серпня 2022 року.
Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
На завершення зустрічі, Михайло Білий звернув увагу, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається декларантом виключно в електронній формі з використанням сервісу - Електронний кабінет (http://cabinet.tax.gov.ua).
Що зазначати в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?
Самбірська ДПІ роз’яснює, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами.
В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації зазначається така інформація:
- відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених Податковим кодексом випадках серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);
- відомості про об'єкти декларування;
- ставка та сума збору.
В декларації не зазначається:
- інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.