Невакциновані та з запущеною з супутньою патологією: експертка з пульмонології про госпіталізованих з ковідом пацієнтів
Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених. Про це вчора на брифінгу щодо епідситуації в області розповіла експертка з пульмонології департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Надія Рудницька.
«Поступають в окремих випадках і вакциновані пацієнти. Але перебіг захворювання у них легкий, скорочується термін їх лікування у стаціонарі. Вони без ускладнень виписуються з лікарень – це дуже суттєво. Серед хворих–невакцинованих є висока смертність.
Щодо клініки захворювання, то починається хвороба з підвищеної температури, головного болю та болю у м’язах, з кишково-шлункових розладів у вигляді нудоти, рвоти чи діареї. Інколи присутні респіраторні синдроми або біль в горлі», - повідомила Надія Рудницька.
Вона також наголосила, що якщо раніше ускладнення від коронавірусу з’являлися на 14-ий день, то зараз ускладнення у вигляді пневмоній та дихальної недостатності з’являються вже на 4-5-ий день. Пацієнти поступають у стаціонар для респіраторної підтримки киснем і лікування пневмонії.
Експертка зазначила, що існують відповідні протоколи лікування ковіду. Тому самолікування, застосування гормональних препаратів з першого дня хвороби можуть ускладнити стан хворого.
«Велике значення має носіння масок. Від кількості вірусу, який потрапляє в організм, залежить і перебіг захворювання. Єдиним методом профілактики є вакцинація», - зазначила пульмонологиня.
Нагадаємо, станом на сьогодні у стаціонарах області перебуває 1466 хворих на ковід, з них вакциновані – 34 особи.