Кабмін затвердив Правила розробки робочих проєктів землеустрою: що вони в собі містять

Дата: 04.02.2022 13:08

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Правила розроблення робочих проєктів землеустрою», які зафіксували чіткі й зрозумілі норми складання відповідної документації.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Розробники документації із землеустрою отримали вичерпний перелік якісних і кількісних вимог, які мають застосовуватися до відповідних робочих проєктів. Існування таких чітких уніфікованих вимог підвищить якість робіт, що виконуються та запобігатиме зловживанням у земельній сфері», - підкреслив міністр.

Відповідно до правил розроблення робочих проєктів землеустрою такі  робочі проєкти землеустрою розробляються з метою здійснення заходів з рекультивації порушених земель, зняття та перенесення родючого шару ґрунту, консервації деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, поліпшення стану сільськогосподарських угідь і лісових земель, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.

Робочий проєкт землеустрою має включати:

1. завдання на складання робочого проєкту землеустрою;
  2. пояснювальну записку;
  3. характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території;
  4. матеріали ґрунтових та інших обстежень;
  5. матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проєктування;
  6. техніко-економічні показники робочого проєкту землеустрою;
  7. проєктні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель;
  8. розрахунки кошторисної вартості щодо впровадження запроєктованих заходів з охорони земель;
  9. плани агровиробничих груп ґрунтів та крутості схилів (у разі потреби);
  10. плани запроєктованих заходів;
  11. матеріали перенесення проєкту в натуру (на місцевість).

«Робочі проєкти землеустрою розробляються суб’єктом господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою відповідно до Закону України “Про землеустрій”, згідно з договором про розроблення робочого проєкту землеустрою, укладеним між замовником та розробником., - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Детальніше із текстом постанови кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил розроблення робочих проєктів землеустрою» від  02 лютого 2022 р. № 86 можна ознайомитись за посиланням.