A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

БЕЗПЕКА ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ!!!

Дата: 12.04.2022 14:41
Кількість переглядів: 177

       Аграрії  громади розпочали та активно проводять весняний комплекс польових робіт 2022 року пов'язаний з посівом ранніх зернових культур, внесенням мінеральних добрив підживленням озимих та технічних культур. 

       За сприятливих погодніх умов проводяться роботи по захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів за допомогою пестицидів - біологічно активних речовин, здатних викликати порушення життєдіяльності теплокровних тварин, людей та сільськогосподарських рослин.

     Пестициди відзначаються здатністю  потрапляти в навколишнє середовище : ґрунт, повітря, водні басейни при цьому знищуючи корисну фауну, бджіл, комах – запилювачів. На що першочергово звертають увагу фахівці Управління фітосанітарної безпеки під час спілкування, консультацій, проведення роз`яснювальної роботи з сільгоспвиробниками, юридичними та фізичними особами з питань пов`язаних з транспортуванням, зберіганням та застосуванням пестицидів і агрохімікатів.

Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств і організацій, що їх застосовують. Усі роботи з хімічного захисту рослин повинні проводитись особами, які мають допуск до роботи з пестицидами та агрохімікатами, виданий Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області. Особи, які залучаються до роботи з пестицидами (постійно чи тимчасово), щорічно в обов'язковому порядку проходять медичний огляд та інструктаж із техніки безпеки, що реєструється у спеціальному журналі.

До роботи з пестицидами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні і жінки годувальниці, а також особи, які мають медичні протипоказання.

Тривалість робочого дня при роботі з токсичними пестицидами 1 і 2 класів небезпеки - 4 години (з доопрацюванням 2 години на роботах, які не пов'язані з пестицидами); з токсичними пестицидами 3 і 4 класів небезпеки - 6 годин.

Особи, які виконують роботи, що пов'язані з контактом із пестицидами, обов’язково повинні користуватися засобами індивідуального захисту. У комплект (ЗІЗ) входять: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази. ЗІЗ повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працюючим на весь період роботи. Засоби індивідуального захисту повинні зберігатися в індивідуальних шафах у спеціально виділеному сухому, чистому приміщенні, яке добре провітрюється.

Важливим заходом профілактики отруєнь є дотримання строків безпечного виходу людей на площі, які оброблені пестицидами. Строки виходу людей на оброблені пестицидами площі для проведення ручних робіт 7 днів, механізованих - 3 дні (див. “Перелік" пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” щодо використання конкретного препарату).

     Керівництво сільськогосподарського підприємства за 3 дні до початку проведення захисних заходів для уникнення негативних наслідків внесення пестицидів повинно повідомити орган місцевого самоврядування і пасічників.

        Працюючі з пестицидами повинні суворо дотримуватися правил особистої гігієни. Під час робіт забороняється їсти, пити, палити.

      https://rada.info/upload/users_files/04056291/29e36f38c184bf84063f9ebc77ecd463.docДля обмеження забруднення пестицидами продукції рослинництва необхідно суворо дотримуватися встановлених для кожного препарату регламентів застосування. Не можна використовувати препарати, які не рекомендовані для використання в приватному секторі.

Охорона здоров'я людей, які зайняті на проведенні хімічних заходів захисту рослин і виконують інші види робіт щодо догляду за посівами на оброблених пестицидами полях, а також забезпеченні санітарних норм якості сільськогосподарської продукції, вимагають суворого дотримання гігієнічних регламентів застосування пестицидів.

      Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати в Управлінні  фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, за адресою м.Самбір  вул. Сагайдачного, 2.

 

Державний фітосанітарний інспектор                                         Михайло Ясінський


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь