Платники податків мають право на податкову знижку: як нею скористатися роз’яснює ДПС

Дата: 18.07.2023 09:14

Податкова Знижка

Цьогоріч громадяни вже подали 7830 декларацій, з бюджету повернули 18,5 млн гривень.

Головне управління Державної податкової служби (ДПС) у Львівській області інформує, що станом на 1 липня громадяни, які згідно з законодавством мають право на отримання податкової знижки,  подали 7830 декларацій.

З бюджету повернули податкову знижку в сумі 18,5 млн гривень.

Громадяни, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками 2022 року, можуть подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2023 року.

У разі, якщо платник податку до кінця податкового року не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переносять.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначений в п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу:

• частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
  • сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
  • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески (в рамках недержавного пенсійного забезпечення);
  • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
  • суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  • суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
  • суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у т.ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;
  • суми витрат у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку) (для внутрішньо переміщених осіб);
  • суми витрат на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті згідно з частиною третьою ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», за умови що такі витрати поніс платник податку до набуття емітентом статусу резидента Дія Сіті або впродовж періоду, коли такий резидент Дія Сіті відповідав вимозі, встановленій п. 3 частини третьої ст.  5 зазначеного Закону.