A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

Депутати поділилися з мешканцями владою прийняття рішень щодо фінансування з бюджету.

Дата: 08.09.2023 14:07
Кількість переглядів: 280

У нас в громаді продовжується незвичайний експеримент з перерозподілу влади прийняття рішень щодо фінансування з місцевого бюджету. В 2023 році депутати затвердили для цього 30 тисяч грн. в бюджеті Рудківської міської ради на реалізацію проектів громадського бюджету з використанням механізму Системи Токенів Громади (CTS). Саме цей механізм передбачає надання мешканцям часток в прийнятті рішень (так звані РВ-токени управління) в обмін на їх внески на користь громади, ЗСУ чи ВПО. Отриманими РВ-токенами мешканці в подальшому і приймають рішення які саме місцеві проєкти отримають фінансування на 30 тисяч грн з місцевого бюджету. На підставі результатів попереднього пілотування з донорами очікується збільшення доданої цінності до суспільних благ громади з 30 тисяч орієнтовно до 100 тисяч грн. завдяки цьому механізму та внескам мешканців. Отже наступне важливе питання - а за які саме їх внески депутати готові поділитися владою прийняття рішень? 

Протягом серпня відбулося опитування депутатів з цього питання, яке містить різноманітні корисні справи мешканців за 4 категоріями: внесок працею, натуральний внесок, організаційний внесок та іміджевий внесок мешканців. 21 депутат прийняли участь в опитуванні шляхом рейтингування запропонованих внесків позначками “підтримую”, або “не підтримую”. Для прикладу, найбільша кількість “не підтримую”  (3) від депутатів дісталася наступним внескам:

  •  “проведення екскурсій, позаурочних  занять з дітьми, молоддю, соціально незахищеними особами, ВПО”;
  •   “pro bono (внесок висококваліфікованого фахівця)”,

а детальніше з результатами опитування можна ознайомитись за посиланням https://sites.google.com/view/pb-token/рудківська-тг 

Що далі?

На підставі результатів опитування формуються так звані смарт-контракти. Кожен такий контракт буде спрямовано на вирішення конкретної проблеми в громаді і має містити перелік внесків мешканців, за які ви зможете отримувати РВ-токени управління. Це різноманіття дозволить будь-якому мешканцю знайти ту корисну справу для себе, яку він/вона здатний, бажає зробити і відділ  розвиику та інвестицій міської ради зареєструє/зафіксує її, щоб надати РВ – токени доброчинцю. А після того, як мешканці отримають РВ-токени на 30 тис.грн, вони самі і будуть вирішувати який з проєктів громадського бюджету підтримати отриманими токенами. Як тільки будуть сформовані смарт-контракти, ми вас обовʼязково повідомимо, слідкуйте за новинами на нашому сайті!

Вже зафіксовані добрі справи жителів нашої громади


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень