Не допомагайте ворогу — не випалюйте суху рослинність!

Дата: 14.09.2023 15:09

фото 3.png

Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях. Здебільшого їх причиною є саме людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття.

Такі пожежі дуже швидко поширюються на значну площу, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісових масивів, шкодять довкіллю, можуть спричинити пожежі житлових будівель та споруд, і навіть стати причиною травмувань і загибелі людей.

Випалювання сухостою ніяким чином не впливає на родючість ґрунтів, а навпаки — шкодить!

Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам'ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.

Важливо! В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою.

Закликаємо не допомагати ворогу! Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах!

Особливо будьте обережні на деокупованих територіях, де більшість полів, лісових масивів є потенційно небезпечними. Тож випалювання сухої трави може призвести до детонування вибухонебезпечних предметів, що залишилися там після бойових дій і як наслідок — до трагічних випадків.

Міністерство внутрішніх справ України назвало вісім причин, чому не можна спалювати суху траву.

• гинуть невинні тварини;

• руйнуються гнізда птахів;

• хворіють люди, підвищується ризик виникнення пухлин;

• знижується родючість ґрунту;

• змінюється клімат;

• забруднюється повітря;

• пожежі в екосистемах можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень;

• за випалення сухої трави загрожує адміністративна відповідальність

Наголошуємо, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!

Будьте відповідальними! Якщо ви стали свідком пожежі — негайно повідомте за екстреним номером Служби порятунку 101.

фото 2.png