Відтепер діти-сироти і діти без батьківського піклування зможуть швидше потрапити в родини

Дата: 25.03.2024 11:24

Відповідні зміни сьогодні ухвалив Уряд.

Що стосується у синовлення👇

▪️Родина зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду. Для цього потрібно мати позитивний висновок про доцільніть усиновлення й відповідність інтересам дитини і подати до суду заяву про усиновлення дитини.

▪️Термін дії довідки про навчання кандидатів збільшується до 24 місяців, а саму довідку видаватимуть протягом 5 робочих днів замість 10.

▪️Служби у справах дітей на місцях отримають доступ до інформації про дітей на регіональному обліку. Обласні ССД — до дітей на обліку в інших регіонах і на національному обліку.

Щодо опіки/піклування👇

▪️Людина, яка перебуває в шлюбі і хоче оформити опіку/піклування над дитиною, поки другий з подружжя служить, подаватиме висновок про стан здоров’я тільки від себе. Військовослужбовець — після повернення.

✔️Що стосується тимчасового влаштування👇

▪️ Родини, в які тимчасово влаштовують дітей отримуватимуть грошову допомогу ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

Джерело: Міністерство соціальної політики України