Рудківська міська рада
Львівська область, Самбірський район

“ПОСТАЄ БАГАТО ВИКЛИКІВ, АЛЕ НЕ ЗДАЄМОСЯ”. Інетерв'ю міського голови Івана Лозинського.

Дата: 18.12.2024 17:47
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

Сьогодні непросто господарювати. Як це вдається Рудківській територіальній громаді – у розмові з її очільником Іваном Лозинським.

- Іване Михайловичу, що в умовах війни вдалося зробити у громаді в році, який невдовзі завершиться?

Рудківська територіальна громада – це 34 населені пункти, об'єднані в 11 старостинських округів, центр громади – місто Рудки. Кожен із них має свої проблеми та потреби, і наше завдання – зробити так, щоб усі вони були почуті та знайти можливість їх підтримати.

Війна безумовно ускладнила багато процесів, але завдяки послідовній підтримці Львівської ОВА, Самбірської РВА, безцінній співпраці з місцевими фермерами, агрофірмами та підприємцями, а також порозумінню з громадськими організаціями, благодійними фондами та міжнародними партнерами ми не просто зберігаємо життєдіяльність громади, а йдемо вперед.

Тривають завершальні роботи відповідно до проєкту "Нове будівництво каналізаційного колектора від автошляху Н-13 вздовж вулиць Садова, Паркова та будівництво КНСУ в с. Вишня Сам-бірського району Львівської області", фінансування якого здій-снюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та співфінансуванням з місцевого бюджету. Загальна кошторисна вартість складає 8 165,334 тис. грн, з них 90% фінансування з обласного бюджету, а 10% складає місцевий бюджет.

Здійснено підсипання, про-філювання доріг комунальної власності за кошти місцевого бюджету, а також завдяки спів-праці з Департаментом дорож-нього господарства Львівської ОВА проведено струменево-ін'єкційним методом ремонти автомобільних доріг загального користування місцевого значення: С141402 Садковичі-Чернихів; С141428 Острів-Луки; С141416 Рудки-Хлопчиці (Львів-Ужгород) в межах села Новосілки-Гостинні; С141405 Никловичі-Задністряни; О141001 Судова Вишня-Комарно. Завдяки цьому покращено дорожнє покриття сіл Луки, Острів, Чернихів, Купновичі, Ваньковичі, Нижнє, Роздільне, Кана-фости, Вощанці, Михайлевичі, Никловичі, Орховичі, Вишня, Конюшки-Королівські, Конюшки-Тулиголівські, Чайковичі, Новосілки-Гостинні, Хлопчині, Долобів, Задністряни, Новий Острів, Яремків, Крукавець та м.Рудки.

Виготовлено проєктно-кошторисну документацію для реалізації проєкту "Реконструкція ву-личного освітлення в с. Роздільне Самбірського району Львівської області". Загальна кошторисна вартість складає 1 054,844 тис. грн.

Завдяки допомозі спонсорів: ФГ "Вишенька" – 30,000 тис. грн; ТзОВ "Авес Галичина" – 50,000 тис. грн; ТзОВ "Західні Аграрні Традиції" – 70,000 тис. грн частково реалізовано роботи з даного проєкту.

Продовжено роботи щодо вуличного освітлення у селах Ваньковичі, Купновичі за кошти спонсорів: ФГ "Луки" – 24,432 тис. грн; БФ "Контінентал Фармерз Груп" – 59,388 тис. грн; ТзОВ "Т.А.Й.О." – 5,560 тис. грн.; ФГ "РОДИННЕ БЛАГО" – 17,103 тис. грн.

Також здійснено поточний ремонт фасаду будівлі комунальної власності на вул. Лесі Українки, 1А, в м. Рудки Самбірського району Львівської області (де знаходиться пункт екстреної медичної допомоги "Рудки") на суму 66,912 тис. грн.

Замінено 900 м. водопроводу, починаючи з вулиць Молочарської, Лесі Українки і до вулиці С.Бандери у м. Рудки завдяки реалізації КП Рудківське ВУЖКГ проєкту у співпраці з фондом UNICEF, який надав матеріали. Роботи здійснювало наше комунальне підприємство.

У рамках реалізації Державного Стандарту Базової середньої освіти "Нова українська школа", за співфінансування з місцевого бюджету, обладнано навчальні кабінети шкіл громади сучасними інтерактивними панелями (20 шт.), мультимедійним обладнанням (20 шт.), комп'ютерною технікою (10 шт.) та оновлено навчальні кабінети з географії, фізики та біології. Загальна сума проекту – 2 797 786 грн.

На базі Рудківського ліцею створено осередок викладання предмета "Захист України". Проведено закупівлю комп'ютерного симулятора управління дронами, спеціалізоване навчальне обладнання, засоби навчання на загальну суму 500 000 грн.

Значного оновлення зазнала будівля комунальної установи "Рудківський молодіжний центр". Фінансування здійснювалося з кількох джерел: з міського бю-джету було виділено 592 829,00 грн, спонсорський вклад у розмірі 1 168 491,30 грн – кошти фондів UNICEF, ІСАР "Єднання" та ГО "ПІ Теплиця". Це дозволило відділу культури, туризму, молоді та спорту не тільки відновити приміщення, а й створити сучасний простір для молоді, де кожен знайде місце для самовираження, навчання та відпочинку. Сподіваємося, що цей центр стане справжнім осередком творчості, розвитку та об'єднання для всіх молодих людей громади!

- На що сконцентровували основні зусилля?

- Основні зусилля були спрямовані на збереження результатів, досягнутих у попередні роки.

Міська рада володіє загальною площею земель у 30 176 га, з яких 25 433 га – це землі сільськогосподарського призначення. У 2024 році значна частина цих земель була використана шляхом проведення торгів через електронні аукціони, що дозволило отримати надходження до бюджету.

Розроблено технічну документацію з грошової оцінки земель Рудківської територіальної громади, що набуде чинності з 1 січня 2025 року.

Важливою подією стало розроблення генеральних планів для сіл Вишня та Яремків, а також затверджено 3 детальні плани території. Розпочато роботи з виготовлення проєкту землеустрою для встановлення прибережних захисних смуг у селі Вишня. Крім того, виготовлено 16 технічних паспортів на об'єкти нерухомого майна комунальної власності для їх реєстрації.

Незважаючи на досягнуті результати, залишається актуальним питання розробки комплексного плану просторового розвитку території громади, встановлення її меж та інвентаризації земель і комунальних будівель.

- Які проблеми вирішували першочергово?

- Воєнний час щодня приносить нові виклики. Є питання, які потребують невідкладного вирішення. Критично важливим було забезпечення функціонування інфраструктури.

Питанням внутрішньої безпеки і правопорядку приділяється велика увага. Це вимагає координації дій між різними підрозділами і структурами.

Важливою є підтримка цивільних та військових установ, що мають забезпечити нашу обороноздатність у цей критичний період.

Разом з тим, мусимо вирішувати поточні завдання. Однією з нагальних проблем є аварійний стан мосту в м. Рудки. Виготовлення технічної документації та ремонт цього об'єкта супрово-джують труднощі пошуку відповідної кваліфікації підрядника.

Відчутним є той факт, що через вилучення 100% обсягу надходжень "військового" ПДФО з місцевого до державного бюджету, місцеві заклади освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту відчувають брак фінансування.

Важливим кроком у покращенні обслуговування жителів громади стало створення ЦНАПу. Поточного року у відділі ЦНАП збільшився перелік послуг з 356 до 371.

Підвищили функціональність ВРМ (віддалених робочих місць), які є у старостинських округах. Старости можуть швидше та якісніше надавати послуги, бо отримали доступ до таких реєстрів, як – ДРАЦС (державна реєстрація актів цивільного стану), РТГ (реєстр територіальної громади), ІІС (інтегрованої інформаційної системи) "Соціальна громада". Впроваджено нові послуги ЦНАПу, такі як видача ID-карток, біометричних паспортів.

У 2024 році в рамках соціальної підтримки жителів Рудківської громади було реалізовано низку важливих програм. Призначено та виплачено 236 362,66 грн 17 особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Опрацьовано 77 заяв на грошову допомогу сім'ям, які потрапили в складне матеріальне становище (200,00 тис. грн).

Надали допомогу ветеранам афганської війни (26,00 тис. грн). В рамках компенсацій пільгових перевезень на автомобільному транспорті приміського сполучення було виділено 148 975,00 тис. грн, а на залізничні перевезення – 17 897,74 тис. грн.

Громадяни, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, отримали 22,00 тис. грн, а родини загиблих учасників бойових дій – 82 660,00 тис. грн на поховання.

Також надано допомогу дітям з інвалідністю через соціальну послугу "денний догляд" (фактичні обсяги фінансування у 2024 році 50,00 тис. грн). Проведено виплати в межах комплексних програм соціальної підтримки окремих категорій громадян від Львівської ОДА для 52 осіб (145 693,7 грн), для 17 учасників АТО, їх родин та родин Героїв Небесної Сотні (498 652,0 грн), і забезпечено технічними засобами (тонометрами) осіб з інвалідністю по зору.

Відділом соціального захисту реалізовано проєкт "Підвищення потенціалу громад для забезпе-чення інтегрованих соціальних послуг вразливим дітям у Львівській, Волинській та Закарпатській областях" за фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні. Саме завдяки цим коштам в приміщенні комунальної власності на вул.Чорновола, 32 проведено ремонтні роботи на суму 360 522 грн. Проєктом передбачено надати технічні засоби та меблі для створення простору дитячого та підліткового розвитку. Тут вже проводять заняття з дітьми психологи, інші профільні спеціалісти.

У даний момент реалізовуємо проєкт обладнання класу хореографії Рудківської дитячої музичної школи за фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні на суму 88 тис. грн. Адже надзвичайно важливо розвивати твор-чість і таланти наших дітей.

На стадії завершення проєкт, який впроваджує КНП "Рудківський ЦПМСД" за сприяння того ж фонду ООН (UNICEF) на суму 750 тис. грн. Обладнано простори, дружні до дитини (кабінет огляду, два кабінети здоров'я дитини, кабінет грудного вигодовування матері, санвузол та два ка-бінети вакцинації).

- Чи вдавалися до оптимізації навчальних закладів?

- Війна та складна демогра-фічна ситуація вносять свої корективи в питання організації навчання дітей. Протягом 2024 року нам довелося припинити діяльність Роздільненської та Конюшко-Тулиголівської початкові школи у зв'язку з відсутністю здобувачів освіти (учнів). Дітям забезпечено регулярний довіз до інших навчальних закладів.

Заклади І-ІІІ ступенів реорганізовано в гімназії, а на базі опорного закладу Рудківська середня загальноосвітня школа створено Рудківський ліцей.

Міністерство фінансів Укра-їни зазначає, що освітня субвенція повністю покриває оплату праці оптимальної чисельності вчителів при ефективній мережі шкіл. Тому ми змушені ретельно аналізувати мережу закладів освіти. Утримання неефективної мережі шкіл призводить до здорожчання вартості навчання одного учня у декілька разів.

- На що скеровували основні фінансові витрати?

- Зведений бюджет Рудків-ської ТГ на 2024р. складає 219666,5 тис. грн, в т.ч. власні надхо-

дження без урахування трансфертів з державного бюджету 97105,8 тис. грн.

Позитивний вплив для місцевих бюджетів має збереження частки зарахування ПДФО у розмірі 64%. При цьому органи місцевого самоврядування зобов'язані додаткові 4% податку спрямувати на видатки за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії. Орієнтовний обсяг збереженого ресурсу для громади становить 3 323,1 тис. грн.

За рахунок нагромаджених в дохідній частині міського бюджету коштів (власних доходів і переданих з держбюджету коштів), Рудківська міська рада здійснювала видатки на соціальний та економічний розвиток громади, зокрема: школи та дитсадки, лікарню та амбулаторії, соціальні допомоги та субсидії населенню, пільговий проїзд окремих категорій громадян, розвиток ЖКГ та ремонт доріг.

Упродовж 2024 року з місцевого бюджету витратили 204 262,7 тис. грн. Зокрема, оплата праці з нарахуваннями працівників бю-джетних установ; придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; соціальне забезпечення; створення умов для лікування, відновлення та реабілітації постраждалих унаслідок збройної агресії РФ; заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки.

Крім того, йдеться про підтримку сил безпеки та оборони; проєктування, ремонт захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються до використання для укриття населення; платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань міської територіальної громади (з можливістю передачі таких коштів іншому місцевому та державному бюджету).

- У чому проявлялася спів-праця з іноземними партнерами?

- У квітні 2024 року Рудківська міська рада разом з польським партнером – Gmina Bukowsko (Республіка Польща) – виграла спільний проєкт у рамках Програми Interreg NEXT "Польща-Україна 2021-2027" за напрямом "Довкілля". Проєкт отримав назву "Clean water – development of sustainable water management in the transboundary area" (Чистий розвиток сталого управління водними ресурсами в транскордонній зоні).

У межах цього проєкту буде реалізовано важливу інфраструктурну ініціативу: "Реконструкція каналізаційних мереж центральної частини міста Рудки Самбірського району Львівської області". Загальна вартість проєкту згідно з проєктно-кошторисною документацією становить 26 485 487 тис. грн з ПДВ. Бюджет для української сторони складає 590 908,10 EUR, з яких 90% становлять кошти ЄС, а 10% – кошти місцевого бюджету. Термін реалізації проєкту – до 31 вересня 2026 року.

28 листопада 2024 року підписано партнерську угоду між місцевими владними органами, що визначає подальші кроки впровадження цього важливого для громади проєкту. Попереду – складна, але дуже цікава робота, яка має значно покращити умови життя в Рудках та сприяти сталому розвитку водних ресурсів у транскордонному регіоні.

Ми активно співпрацюємо також з іншими польськими партнерами – Gmina Fredropol та Gmina Debica (Республіка Польща) – у питаннях обміну досвідом щодо прийняття управлінських рішень, реалізації проєктів та розвитку освітньо-культурного потенціалу територій. Зворотні візити та численні творчі зустрічі дитячих мисте-цьких і шкільних колективів Рудківської громади в Польщі стали важливим етапом у розвитку наших взаємин та культурного обміну. Польські друзі неодноразово організовували оздоровлення наших дітей, підтримували нас гуманітарною допомогою: продукти, засоби гігієни, ліки, постільна білизна. Отримане ми доставляли бійцям на фронт, передавали внутрішньо-переміщеним особам чи іншим потребуючим або у Будинок милосердя, де проживають одинокі люди похилого віку; у медичні заклади громади.

Активно підтримує нас у цей складний час, надаючи незамінну допомогу, громада міста Планкенфельс – земля Баварії (Німеччина). В Рудки цей вантаж привозить Dieter Schreiber разом з іншими своїми земляками. Від щирої душі дякуємо за генератори, комп'ютерну техніку, шкільне та медичне обладнання, а також інші гуманітарні вантажі, які стали критично важливими для повсякденного життя та розвитку установ освіти, медицини, житлово-комунального господарства.

Підтримка наших закордонних друзів надихає і дає нам силу рухатися вперед.

- Яку підтримку надавали землякам-військовослужбовцям, які нині воюють на фронті?

- Найперше хочу щиро подякувати жителям Рудківської громади за невтомне волонтерство. Адже без їх жертовності, праці ми б не змогли в такій кількості і так активно допомагати воїнам на передовій.

Разом ми не просто допомогли, а стали частиною великої справи. Ось що вдалося Гуманітарному штабу придбати і передати нашим військовим: 13 автомобілів, що стали справжнім рятівним кругом для наших Героїв на передовій; шини та запчастини, щоб техніка могла безперебійно працювати в найскладніших умовах; дрони: від простих FPV (4 од.) до потужних DJI Mavic 3T (4 од.), які дозволяють здійснювати точні розвідки; антени-підсилювачі, окуляри та пульти управління для дронів; антитепловізійні плащі та тепловізори (3 од.) для безпеки і точності; засоби електронної боротьби, які допомагають нейтралізувати загрози; старлінки ( 3 од.) для зв'язку в найвіддаленіших точках; понад 100 турнікетів для надання медичної допомоги в екстрених випадках; зарядні станції (5 од.) та генератори (5 од.) для забезпечення техніки енергією; військові форми, каски, бронежилети, взуття, термобілизну для комфорту та безпеки; засоби гігієни та хімічні грілки; спальні мішки, каремати та туристичні плитки з газовими балонами для мобільного побуту; ліки, перев'язувальний матеріал та будматеріали для відновлення і ремонту; ремонт автомобілів, виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток і кікімор – все це робили наші волонтери, щоб захисники відчували нашу підтримку.

Створено фонд працівників Рудківської міської ради. Щомісяця ми збираємо кошти на найнеобхідніше і завдяки цій ініціативі придбано тепловізор, дрон, старлінк, інші речі для бійців, укладено великодні кошики для наших воїнів. Сума зібраних коштів – 300 000 грн.

Передачі йдуть не тільки нашим рудківчанам, які на передовій, а й багатьом хлопцям з інших регіонів. І якщо на початку війни ми допомагали продуктами, то зараз наша увага зосереджена на найнеобхіднішому: наплечниках, турнікетах, одязі та взутті.

Коли потрібно придбати автомобіль або інше обладнання, рідні наших Героїв відкривають рахунки для зборів і разом ми швидко закриваємо ці потреби.

Дякую кожному з вас за вашу активність, підтримку та віру в Перемогу!

- Чи маєте на своїх теренах релоковані підприємства?

- Релокованих підприємств немає. Однак ми активно стежимо за ситуацією та готові підтримати будь-які ініціативи, спрямовані на розвиток бізнесу та залучення нових підприємств на наші терени.

- Питання ремонту доріг… Де воно поставало найбільш гостро?

- Постійним викликом залишається ремонт доріг, адже вибоїни на проїжджій частині з'являються з геометричною прогресією. Більшість доріг Рудківської громади потребують капітального ремонту. Водночас усі кошти з державного дорожнього фонду на 2024 рік (94,7 млрд грн) перенаправлені на потреби оборони. У зв'язку з відсутністю фінансування для дорожніх робіт, ми змушені закуповувати сипучі мате-ріали, щоб хоча б частково відновити дороги внутрішнього користування, що є недостатнім для забезпечення утримання доріг у належному стані. Це важливо не лише для безпеки місцевих жителів, а й, перш за все, для гарантування безпечного перевезення дітей до навчальних закладів.

І надалі сподіваємося на фінансову підтримку та співпрацю з підприємствами громади, агрофірмами, фермерами в питаннях ремонту доріг. Це відповідає спільним інтересам жителів громади та бізнесу.

- Усі проєкти, які до війни були у планах, канули у небуття?

- З початком війни багато важливих проєктів залишалися лише на папері, здавалися нездійсненими мріями. Але навіть попри труднощі, Рудківська громада не зупиняється. Ми переконані, що не- зважаючи на всі випробування, потрібно не лише тримати курс, а й активно розвивати економіку, створюючи нові можливості для громади.

Важливим елементом енер-гетичної незалежності України є розвиток альтернативної енергетики. На території Рудківської ТГ зареєстровано ТзОВ "Рудківська енергетична компанія", яка спеціалізується на виробництві електроенергії. На сьогодні практично закінчено оформлення дозвільної документації і доставлено першу частину обладнання на суму 140 тис. євро. В першій половині 2025 року заплановано розпочати будівництво малої гідроелектростанції за межами населеного пункту с. Долобів на річці Дністер.

ТОВ "Рудківські горизонти" готується до будівництва Рудківської ВЕС (вітрової електростанції), зокрема розробляє детальний план території для розміщення енергетичних об'єктів. Уже затверджено технічну документацію для ділянки під будівництво на землях Нового Острова. Планується встановити 8-9 турбін на території трьох старостинських округів: Чайковицького, Погірцівського та Підгайчиківського.

У 2023 році у Вощанцях збудували нове приміщення для друкарні "Cloud printer". Обладнання вже на місці, і скоро підприємство розпочне свою діяльність. В Острові придбано приміщення для виробничих потужностей, а на базі колишнього цегельного заводу ТзОВ "Кролик ВЕРХ ХАУЗ" планує розпочати виробництво.

У с.Вишня працює підприємство харчової промисловості, яке нещодавно запустило третю лінію з виготовлення упаковки для харчових продуктів. Її реалізують як на вітчизняному ринку, так і за кордоном.

На сьогодні в громаді діє 32 фермерські господарства, активно розвиваються тваринництво та рослинництво. Вже зареєструвалися 34 бджолярі, які отримують дотації, а два елеватори допомагають зберігати врожай. В Луках розпочато будівництво нового елеватора – важливий крок для розвитку аграрної інфраструктури.

Підтримуємо ініціативи малого бізнесу, надаючи реальні можливості для розвитку. Завдяки співпраці з Благодійним фондом "Молода громада" вже три роки працює "Фонд стійкості громади", обсяг якого склав у 2024 році 150 тис. грн. Цей фонд надає підприємцям безвідсоткові поворотні позики терміном до одного року, що допомагає реалізувати сміливі бізнес-ідеї. Цим скористалися п'ять фізичних осіб-підприємців.

Також активно залучаємо молодь до створення та реалізації власних проєктів. На підтримку молодіжних ініціатив у міському бюджеті передбачено 30 тис. грн громадського бюджету. Іншу частину коштів надає БФ "Молода громада". Завдяки цьому у 2024 році реалізовано 13 успішних молодіжних міні-проєктів.

- Який перспективний план розвитку ТГ розробляєте на наступний рік?

- У 2020 році на сесії міської ради було ухвалено Стратегію розвитку Рудківської територіальної громади до 2027 року. Цей важливий документ окреслює пріоритетні напрямки розвитку нашої громади на найближчі роки. Попри складнощі та виклики, які принесла війна, стратегія залишає нам чітке бачення майбутнього та допомагає зосередити зусилля на найголовнішому.

Найперше, що стоїть на порядку денному сьогодні, – це безпека, а в майбутньому – підвищення якості життя наших жителів. Мова йде не лише про ремонти доріг та модернізацію інфраструктури, а й про доступ до якісних медичних, соціальних, освітніх, культурних, комунальних послуг, створення можливостей для розвитку бізнесу та покращення екологічної ситуації.

Маленьким кроком на цьому шляху буде відкриття у січні 2025 року нового автобусного маршруту Рудки-Конюшки-Тулиголівські. Про це просили самі жителі сіл. 19 грудня 2024р. відбудеться конкурс перевізників та буде визначено виконавця цих робіт.

На жаль, війна накладає свої обмеження і реалізувати всі заплановані ініціативи в повному обсязі наразі неможливо.

- Думаєте, російсько-українська війна закінчиться нарешті у 2025 році?

- Ми всі хочемо вірити, що так, бо серце мріє про мир і перемогу. Але не просто про мир – про мир, в якому кожен із нас відчує справедливість. Ту саму справедливість, без якої не існує ні людяності, ні нормального світу.

Ми всі чекаємо на день, коли агресор буде покараний за свої страшні злочини, коли наші люди, міста, родини нарешті зможуть повернутися до мирного життя.

- Маєте на сході України громади-побратими? У який спосіб їх підтримуєте?

- У 2024 році ми розпочали співпрацю з Бездрицькою територіальною громадою Сумської області. Нині, через постійні обстріли та нескінченну небезпеку, жителям цієї громади надзвичайно важко. Але, попри все, вони не здаються, тримаються і ми хочемо бути з ними поруч у цей важкий час. Тому вирішили відправити частину того, що отримали від закордонних партнерів, щоб хоч трохи полегшити їхній біль і підтримати надію на мир.

- З яким настроєм щодня як очільник громади поспішаєте на роботу?

- Як очільник громади, на роботу йду з відчуттям відповідальності та бажанням змінювати життя людей на краще. Вважаю, що посада міського голови – не просто робота, а місія допомагати громаді, вирішувати проблеми та сприяти розвитку. Кожен новий день приносить нові виклики, але також і можливості для позитивних змін.

Я завжди налаштований на конструктив, адже для того, щоб вести громаду вперед, потрібно бути готовим до обговорень і важких рішень. Кожна маленька перемога, кожен покращений аспект життя громади дають сили продовжувати працювати, щоб забезпечити стабільність та комфорт для людей.

- Що очікуєте від наступного року для себе особисто і жителів громади?

- В першу чергу – Перемоги і миру. Для себе особисто – здоров'я, натхнення, енергії та вдосконалення своїх можливостей у підтримці людей. Для жителів громади – покращення соціальної, економічної ситуації, а також збільшення можливостей для розвитку.

Марія ПУКІЙ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних